ÜYELERİMİZE 900 BİN TL’LİK DEVLET DESTEKLEMESİ SAĞLADIK

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan, Kırsal Kalkınma Yatırım Destekleri Kapsamındaki, Bireysel Sulama Desteklemesine ilişkin %50 hibe programına ait imza işlemleri tamamlanmıştır.
İlimizde, 2019 Yılı içerisinde başvuru yapmış olan proje sayısı 231 adet olup, bu projelerin tamamı destekleme kapsamına alınmıştır.
S.S. Kastamonu Pancar Ekicileri Kooperatifi bünyesinde oluşturmuş olduğumuz, Ziraat Mühendislerinden oluşan deneyimli proje ekibimiz, ortaklarımız adına hibe programına ilişkin tüm aşamaları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da her hangi bir ücret talebi olmaksızın yakından takip etmiştir.
 2018 Yılında, Kooperatifimiz bünyesinde hazırlanmış olan 179’u Kastamonu, 15’i Sinop İlinden olmak üzere toplam 194 proje onay almıştır.
 2019 Yılı için, İlimizde 231 Proje başvurusu yapılmış olup bunun 162 tanesi gene Kooperatifimiz personeli tarafından hazırlanarak destekleme kapsamına alınmıştır. Ayrıca Sinop İli kapsamında değerlendirilmek üzere hazırlanmış olduğumuz 5 Projemizde onaylanmıştır.
Tarafımızdan hazırlanmış olan mevcut projelerin destekleme karşılığı 926.300,00 TL’dır.
Bölgemiz çiftçisine ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni ederiz.

                                                                                                                       UFUK CAR

                                                                                                                KOOPERATİF MÜDÜRÜ